Сайт про бджіл і бджільництво

Кліщ вароа

 Кліщ вароа (Varroa mite) є паразитом і, отже, його біологічний розвиток дуже тісно пов'язаний з життєвим циклом свого господаря - медоносної бджоли. Розмноження кліщів відбувається тільки в коконі личинки.

 Між двома репродуктивними циклами, доросла самка кліща Varroa залишається на дорослій бджолі. Головним чином, кліщі сидять між вентральними пластинами бджоли, на нижній частині живота, між лапками і висмокчують "бджолину кров" (гемолімфу). Більще всього кліщів знаходиться на бджолах вихователях ніж на льотних бджолах, через те, що вони знаходяться в безпосередній близькості від розплоду.

 Для того, щоб розмножитися, самка вароа відкладає яйця беспосередньо у соту де знаходиться ще не запечатана 8-ми, 9-ти денна личинка. Усередині соти, вони ховаються на дні, лежачи на спині в личинковій їжі (маточному молочці). Коли сота запечатана і личинка з'їла всю їжу, кліщ звільняється.
Після спарювання через 60-70 годин самка вароа починає відкладати яйця у ще не закриту соту, а далі кожні 30 годин вона відкладає по одному яйцю. Перше яйце не запліднюється і воно розвивається в самця, в той час як запліднені яйця розвиваються в самок. В цілому, самка Вароа відкладає 5-6 яєць, останні з яких за дев'ять днів до того, як сота запечатується бджолами.

 Тривалість життя самця близько 20 днів, а самки близько року. Пік популяції кліщів припадає на період масового виведення трутнів у гнізді.

 Бджоли самостійно скинути кліща не можуть, а навиків у самоорганізації бджіл для протидії ворогам не має. Тому пасічникам доводиться застосовувати різні препарати для протидії вароатозу.

 

 

 

Останнє редагування Вівторок, 29 грудня 2020 11:13
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Галерея зображень

Детальніше в цій категорії: « Оси Бджолиний вовк »