ГоловнаПро пасікуБджолина сім'я
Бджільництво в Україні

Сайт про бджіл і бджільництво

Бджола

Автор Субота, 10 жовтня 2015 04:32 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Бджоли  (Anthophila, або Apiformes) — секція в надродині Apoidea літаючих комах ряду перетинчастокрилих (частина цієї надродини відноситься до суспільних комах), споріднена з осами і мурашками. Існує близько 20 тисяч видів бджіл. Їх можна виявити на всіх континентах, окрім Антарктиди. Бджоли пристосувалися харчуватися нектаром і пилком, використовуючи нектар головним чином як джерело енергії, а пилок для отримання білків та інших живильних речовин.

Детальніше ...

Бджолина сім'я

Автор Субота, 27 січня 2018 10:35 Опубліковано в Бджолина сім'я

Сім'я бджолина.

Детальніше ...

Відводок

Автор Субота, 10 жовтня 2015 11:13 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Відводки — штучно сформовані невеликі сім'ї бджіл. Метою формування відводка є поступове перетворення їх на нові сім'ї. Формування відводків можливе як застосування одного з методів запобігання ройовому стану в бджолосім'ї.

 Час і спосіб формування відводків залежать від наявності на пасіці запасних маток і зрілих маточників, від цілей, які переслідуються при створенні відводка, від стану бджолосімей і місцевих кліматичних умов.

Детальніше ...

Гніздо бджіл

Автор Четвер, 29 жовтня 2015 04:55 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Гніздо бджіл — частина стільників у вулику, на якій зосереджується життя всієї бджолосім'ї. Зазвичай ці стільники зайняті розплодом і кормами. Гніздо бджолине складається з декількох вертикально розташованих стільників із вуличками між ними у 8-12 мм.

 Температура гнізда, як правило, більш-менш рівна незалежно від зовнішньої температури повітря. Оптимальна температура для життєдіяльності бджіл у той період, коли в гнізді є розплід, 34-36 °С, а при його відсутності — 14-28 °С.

 Для підтримки в гнізді належної температури бджоли споживають неабияку кількість корму. Щоб підтримувати тепловий режим, бджоляреві потрібно також скорочувати й утеплювати гніздо і вулики.

Детальніше ...

Запечатаний розплід

Автор Четвер, 29 жовтня 2015 15:27 Опубліковано в Бджолина сім'я

Запечатаний розплід — личинки й лялечки в запечатаних восковими кришечками сотах.

Детальніше ...

Клуб бджіл

Автор Неділя, 18 жовтня 2015 02:22 Опубліковано в Бджолина сім'я

Клуб бджіл — стан сім'ї в період зимового спокою. У цей час під впливом низьких температур значно знижується життєдіяльність бджіл; вони скопчуються в гнізді в одному місці, щоб підтримувати необхідну для життя температуру.

Детальніше ...

Матка

Автор Субота, 10 жовтня 2015 22:01 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Бджолина матка або бджоломатка - самка бджіл. Матка - особа жіночої статі з добре розвиненими статевими органами. Матка — є високоспеціалізованим «апаратом» для відкладання яєць, близько 2500 шт. щодня. У матки відсутній довгий хоботок, що служить для збирання нектару, пилковий кошик для перенесення пилку в гніздо, а також залози, що секретують віск і корм для личинок.

Детальніше ...

Норицева матка

Автор Субота, 07 листопада 2015 05:12 Опубліковано в Бджолина сім'я

Норицева матка (свищевая матка) — матка, яка вивелася з норицевого (свищевого) маточника.

Якщо в сім'ї зненацька загинула матка, бджоли переводять частину молодих личинок, наявних у гнізді, на «маткове» годування й будують із чарунок маточники.

Детальніше ...

Пакет бджіл

Автор Понеділок, 30 травня 2016 10:30 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Пакет бджіл або бджолопакет використовується для перевезення чи висилання бджіл і матки поштою (у легких фанерних ящиках). Маток можуть відправляюти окремо або разом з основною масою бджіл в пакеті.

Детальніше ...

Рій

Автор Четвер, 15 жовтня 2015 03:41 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Рій — нова сім'я, що відділилася від основної сім'ї, до складу якої входять матка, літні бджоли, трутні. До виходу рою кілька бджіл-розвідниць підшукують для сім'ї нове житло, розташоване в безпечному місці. Як правило, розташовується воно недалеко від медоносних масивів.

Детальніше ...

Розплід бджолиний

Автор Четвер, 15 жовтня 2015 04:13 Опубліковано в Бджолина сім'я

 Розплід бджолиний — запліднені яйця, личинки й лялечки робочих бджіл, які знаходяться в чарунках стільників у гнізді бджіл. Ріст бджолосімей, поповнення їх молодими бджолами прямо залежать від кількості бджолиного розплоду у гнізді.

Детальніше ...

Сторожові бджоли

Автор Понеділок, 19 жовтня 2015 03:54 Опубліковано в Бджолина сім'я

Сторожові бджоли — їх можна побачити на прилітній дошці, вони охороняють льоток від вторгнення у вулик ворогів, тому що чимало з них бажають відкласти свої яйця на бджолиних личинках або ж люблять поласувати воском чи медом.

Детальніше ...

Строкатий розплід

Автор Понеділок, 30 травня 2016 05:58 Опубліковано в Бджолина сім'я

Строкатий розплід — запечатані соти розкидані по всьому стільнику з інтервалом в одну-дві порожні соти.

Детальніше ...

Трутівка

Автор Субота, 24 жовтня 2015 07:38 Опубліковано в Бджолина сім'я

Трутовка або бджола-трутовка — в екстрених ситуаціях, коли сім'я втрачає матку у більшості бджіл починають функціонувати яєчники і вони відкладають незапліднені яйця.

Детальніше ...

Трутень

Автор Субота, 10 жовтня 2015 07:24 Опубліковано в Бджолина сім'я

Трутні — тимчасові члени бджолиної сім'ї, кількість яких залежить від віку матки, сили сім'ї, стану гнізда, якості стільників.

Черевце трутня тупе, а не овальне, крила виходять за його межі, очі великі та складні, у них немає жала. Довжина тіла трутня складає 15-17 мм., а вага — близько 200 мг.

Детальніше ...