Сайт про бджіл і бджільництво

Трутень

Трутні — тимчасові члени бджолиної сім'ї, кількість яких залежить від віку матки, сили сім'ї, стану гнізда, якості стільників.

Черевце трутня тупе, а не овальне, крила виходять за його межі, очі великі та складні, у них немає жала. Довжина тіла трутня складає 15-17 мм., а вага — близько 200 мг.

 Трутень, як і матка, не здатен добувати собі їжу. Його призначення — запліднення молодих маток.

 У сильній сім'ї трутні виводяться наприкінці весни й улітку. У літній період в одній сім'ї їх може налічуватися до 2-3 тисяч. Середня тривалість життя трутня — 54 дні. На розвиток одного трутня затрачається корму утричі більше, ніж на розвиток однієї бджоли. У віці 10-14 днів Т. стають статевозрілими. Живуть вони в найтеплішій частині вулика, де розташовані чарунки з розплодом.

 Вилітають трутні тільки в теплі дні, з 12-ї до 17-ї год дня, на 6-15 хв, у шлюбний період — на 25-27 хв.

 Оскільки трутні поїдають велику кількість запасів меду, багато бджолярів намагаються штучно скоротити їхнє виведення, зрізуючи трутневий розплід.

 Трутень, який не брав участі в спарюванні, живе від двох до чотирьох місяців. Після спарювання з маткою гине. У літній період трутні залітають в інші бджолині сім'ї й залишаються там до кінця життя.

 У нормальній сім'ї трутні проживають до кінця медозбору. Після закінчення узятку бджоли виганяють трутнів.

 Восени нормальна сім'я не прийме трутня, вона обов'язково вб'є його. Якщо ж трутень затримався в якій-небудь сім'ї — це ознака її неблагополучності.

 Трутні які розвиваються від матки заплідненої братом називаються диплоїдними. Див. Диплоїдні трутні.


 

Відбір трутневого сім'я

 

 

Останнє редагування Вівторок, 29 грудня 2020 15:53
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Детальніше в цій категорії: « Матка Бджола »