ГоловнаМультимедіаНовини бджільництва
Бджільництво в Україні

Сайт про бджіл і бджільництво

 Через військову агресію рф в Україні зменшується кількість бджолярів. Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед».

Детальніше ...

 Урожайність усіх культур, де використовують диких поодиноких бджіл на запиленні, зростає мінімум на 30%. Також значно підвищуються біохімічні показники та посівна якість отриманих насіння та плодів.

Детальніше ...

Якою буде ціна на мед у 2022 році?

Автор Четвер, 19 травня 2022 12:28 Опубліковано в Новини бджільництва

 Минулого року закупівельна ціна на мед помітно зросла. Утім, переважна частина продажів – це експорт, а війна, блокування портів та інші логістичні труднощі можуть призвести до обмеження закордонних продажів.

Детальніше ...

 Співпраця та постійна комунікація між агровиробниками та пасічниками — позитивний синергетичний ефект для двох сторін:

Детальніше ...

 Протягом 2020 та 2021 року власники пасік могли отримати дотації на бджолосім’ї (200 грн на кожну) та компенсації на закупівлю відводків, маток та нових бджолосімей.

Детальніше ...

  В Україні через розорювання земель, урбанізацію, а тепер ще й воєнні дії стрімко скорочується чисельність комах-запилювачів. Кожна недозапилена квітка — це втрата майбутнього врожаю.

Детальніше ...

 Перші органічні пасіки в Україні почали з’являтися близько десяти років тому. Минулого року в країні налічувалося вже 56 таких пасік.

Детальніше ...

 Щоб бджолярам заробляти та продавати мед за вигідною ціною, потрібно перетворити мед на національний бренд, або виготовляти та продавати продукцію з доданою вартістю.

Детальніше ...

 Війна змусила аграріїв працювати у надскладних умовах. Та, попри обставини, українські сільськогосподарські виробники акцентують увагу на урожайності.

Детальніше ...

 Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн.

Детальніше ...

 Через війну, розв’язану росією проти України, значних втрат зазнає, зокрема, вітчизняне бджільництво.

Детальніше ...

 Агресія росії завдала шкоди українському бджільництву — частина пасік була зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувались російськими загарбниками.

Детальніше ...

 Щоб перевезти пасіку за межі населеного пункту під час комендантської години, потрібно мати необхідні документи.

Детальніше ...

 Виробничий кооператив з Львівщини «Як бджола», який займається вирощуванням органічних ягід і лікарських трав, бджільництвом,

Детальніше ...

 Почалися перші теплі весняні дні і бджоли починають обліт. У цей час бджолярам варто провести огляд пасік, оцінити, як перезимували бджоли та провести кілька важливих процедур. Що варто зробити вже сьогодні – читайте далі на SEEDS.

 Перше завдання пасічника навесні – генеральне прибирання. Потрібно очистити вулики від мертвих бджіл, або так званого підмору. Також варто проконтролювати стан здоров’я бджолосімей і підлікувати бджіл, де це необхідно.

 Оцінити стан сімей можна не лише шляхом огляду вулика, а й шляхом спостереження за обльотом. Сильні сім’ї літають більш енергійно, після обльоту починають чистити вулики від трупів бджіл та сміття. У слабких бджолосім’ях бджоли можуть довго повзати по стінках вулика чи льотках замість здійснення активного обльоту.

 Ще один важливий момент – підгодовування цукровим сиропом. Це роблять двічі на рік – восени і навесні. Навесні це потрібно зробити, навіть якщо у бджолосімей залишився мед.

 “Деякі бджолярі-початківці вважають, що якщо в рамках залишився мед, то підгодовувати бджіл навесні необов’язково. Це не так. Ми годуємо бджіл зараз не для того, щоб мати кормову базу, а для того, щоб “розворушити” сім’ї після зимівлі, для кращого розвитку сім’ї. Поки немає взятку, бджолам потрібні так звані стимулятивні підгодовування, які створюють імітацію взятку. Це стимулюватиме матку до відкладання яєць та швидшого нарощування сім’ї. Робити такі підгодовування варто часто, але незначними порціями сиропу. Наприклад, по 0,5 – 1 літра на сім’ю 3 – 5 разів з інтервалом у день – два. Таким чином сім’ї стають сильнішими і вже мають ресурс для першого медозбору”, – розповідає бджоляр з Полтавщини Анатолій Треус.

 Якщо для осінньої підгодівлі сироп готують у пропорції води до цукру 1 до 2, то навесні – 1 літр води на 1,5 кілограма цукру, радить бджоляр.

 “Також під час розширення сімей навесні я зазвичай не ставлю пусті рамки, а заливаю стільники сиропом. Цю рамку з сиропом варто встановлювати біля рамки з розплодом, тоді бджоли виберуть сироп і бджоломатка відразу засіменить її”, – говорить пасічник.

Допомагаємо Збройним силам України, підтримуємо розвиток нашої економіки.

 Все буде Україна!


ЧИТАТИ: ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАПИЛЕННЯ ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ КУЛЬТУР

Детальніше ...

 Чи може мед запропонувати рішення для глобального дефіциту напівпровідників - і допомогти скоротити електронні відходи в цьому процесі?

Детальніше ...

 Запилення комахами плодово-ягідних культур підвищує їх урожайність і покращує якість продукції. Левову частку роботи з запилення виконують бджоли.

Детальніше ...

 Московію, її громадян та бізнес поступово виключають з міжнародних структур та організацій. Це стосується і аграрних асоціацій. Зокрема, днями Російський національний союз бджолярів виключили зі складу Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій Апімондія.

Детальніше ...

 17 лютого відбулася онлайн нарада за участі представників Мінагрополітики, Мінекономіки, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,

Детальніше ...

  Пасічники вимагають звернути увагу на низку проблем у бджільництві, які накопичувалися роками і досі залишаються поза увагою керівництва держави.

Детальніше ...

 На Буковині відкривають музей бджільництва повідомляє golos.com.ua

Детальніше ...

На ринок Кувейту зайшов український мед

Автор П'ятниця, 11 лютого 2022 01:01 Опубліковано в Новини бджільництва

 Відповідну угоду підписала кувейтська компанія Pure Global for Trading in Healthy Foods W.L.L.

Детальніше ...

 За останні 15 місяців для українських продуктів було відкрито 32 нові експортні ринки.

Детальніше ...

 Попередження отруєння бджіл є спільним завданням влади, бджолярів та сільгоспвиробників. Про це зазначив, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький

Детальніше ...