Варотом

Варроатоз у бджіл можна лікувати препаратом Варотом, 10 пластин якого поміщені в одну упаковку. Флувалінат, а він присутній в кожній з 10 пластин в кількості 80 мг, - небезпечна отрута для кліщів, згубний для їх нервової системи.

 Цей інсектоакарицид моментально її знищує. Місце, де встановлюються дерев'яні пластинки - це бічні стінки між 3-4 і 7-8 рамками. Зазвичай між пчелосотамі встановлюють по одній платівці, але якщо кліщів розвелося дуже багато, то краще по дві. За решті простору вулика Варотом розносять самі його мешканці - бджоли, які його торкнулися. Від загального населення вулика 10-15% мають контакт з пластинками - цього достатньо для гарного результату.

Тримати ліки у вулику можна довго: від 30 до 35 днів. В основному, пластинки розміщують навесні і під кінець осені. Не забороняється застосування в будь-який час, але не тоді, коли бджоли масово збирають мед. Використовують навіть взимку, за умови, що зовні - мінімум 10 С. Крім лікування, Варотом служить і для попередження варроатозу.
Постачає Варотом (10 пластинок) виробник із Сербії. Пластинки не можна тримати на сонці. Температура 0 +25 С. Зберігається 2 роки.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 29 грудня 2020 16:15
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Варостоп Варроадез »