Сайт про бджіл і бджільництво

Забрус

 Зáбрус, або печатка - це воскові кришечки, мед та верхні частинки кожної соти.
 Бджоли запечатують соти щільників, вщерть заповнені медом. Для запечатування щільників бджоли використовують особливу речовину, до якої входять секрет воскових та слинних залоз бджіл, прополіс і квітковий пилок.

 Перед тим як викачувати мед воскові кришечки зрізують. При зрізуванні кришечок зрізується і верхня частина соти, вщерть заповнена медом, і значна частина цього меду разом із кришечками входить до забрусу.

 Деякі породи бджіл запечатують соти різними способами. Відрізняють два спосиби - мокра печатка і суха печатка меду. Різниця між ними така, що в сухій печатці між кришечкою і медом знаходиться простір заповнений повітрям, у мокрій печатці такого простору немає.

Різні породи бджіл мед закривають по різному. Відомо, що карніка та карпатка використовують суху печатку, а кавказянка мокру печатку.

Мал. 1 Суха печатка меду

pechatka s

Мал. 2 Мокра печатка меду

pechatka m

 Забрус має високі лікувальні властивості. Вчені дослідили, що в меді забрусу ферменту лізоциму в 4 рази більше, ніж у звичайному меді і в 2 рази більше, ніж у щільниковому, або, що теж саме - стільниковому. У забрусі містяться речовини, які затримують ріст багатьох видів хвороботворних організмів, мають антибіотичну дію. Він покращує обмін речовин в організмі, позитивно діє на кровотворення, підвищує імунітет, не викликає звикання збудника хвороби до себе й цим відрізняється від медикаментів.
 Лікування і просте, і смачне, і не має побічних ефектів: 1-2 чайних ложки забрусу жувати 15 хвилин щогодини протягом 4-6 годин, а потім по 3-4 рази на день. Нежить, запалення слизової оболонкиноса та горла, стоматити, трахеїти, бронхіти, пневмонія, ангіна при правильному використанні забрусу лікуються в два-три рази швидше, ніж при звичайному медикаментозному лікуванні.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 27 липня 2021 21:56
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Підмор бджолиний Мед бджолиний »