Сайт про бджіл і бджільництво

Підмор бджолиний

Бджолиний підмор Бджолиний підмор

 Підмор бджіл — тіла померлих медоносних бджіл, поява мертвих бджіл на дні вулика або на землі, недалеко від вулика. Наявність підмору може бути наслідком хвороб, голоду бджіл, отруєння отрутохімікатами або газом.

 У природних умовах бджолиний підмор у зимовий період спостерігається тоді, коли бджоли відриваються від клубу й замерзають. Натомість у здорових і сильних сім'ях підмор буває незначним (кілька грамів), головно спостерігається в другій половині зимівлі, його складають старі бджоли або ті, які відбилися від клубу.

 Великий підмор бджолиний відзначається при кишкових захворюваннях, голоді бджіл або неправильному розміщенні кормів у клубі.

 Улітку бджоли гинуть в основному внаслідок отруєння отрутохімікатами. Часто вони навіть не долітають до пасіки, гинуть по дорозі. Та ж частина бджіл, що долетіла до вулика, гине усередині, при цьому бджоли-годувальниці споживають отруєний корм, принесений літними бджолами. У цей період вуликові бджоли чистять вулик від підмору, викидають мертвих бджіл через льоток.

 Підмор у літній період може також спостерігатися при виникненні бджолиного злодійства на пасіці. Біля вулика, на який був зроблений наліт, можна знайти безліч загиблих бджіл.

 Бджолиний підмор завжди слід вчасно прибирати. У зимовий період, коли цього не можуть зробити бджоли, підмор забирає бджоляр дротом зі спеціально загнутим з одного боку кінцем або ж за допомогою аркушів паперу, що були завбачливо покладені на початку зимівлі на дно вулика. Трупний запах викликає роздратування бджіл, і вони погано переносять зимівлю.

 Бджолиний підмор –  використовуються в медицині для лікування різних хвороб. З бджолиного підмору виготовляють різноманітні мазі, спиртові екстракти тощо.

 Бджолиний підмор – має такий склад: білок, хітин, меланін, віск, вітаміни та інши речовини. Одним з найважливіших компонентів підмору є хітиновий покрив тілець бджіл.   Бджолина отрута з тілом бджоли термостійка і всі її властивості зберігаються, а вживання бджолиного підмору не призводить до важких побічних ефектів, які можуть бути при бджоловжаленні.

 

 

Останнє редагування Четвер, 04 лютого 2021 22:07
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Перга Забрус »