Сайт про бджіл і бджільництво

Гомогенізація меду

 Гомогенізація меду - це ретельне перемішування деякого об`єму меду перед фасуванням щоб затримати процес кристалізації. Зазвичай початку процесу гомогенізації передує нагрівання меду до температури 40ºС, після чого продукт поміщають в ємності, які підігріваються та які обладнані спеціальними мішалками.

 Перемішування меду забезпечує рівномірну температуру всієї його маси. Дрібні кристали утримуються в підвішеному стані, це забезпечує їх рівномірне зростання, а також збільшення числа центрів кристалізації. Мед виходить з більш дрібними, однорідними за розмірами кристалами в порівнянні з кристалізацією в звичайних умовах.

 Кристали в меді, який вже закристалізувався руйнують механічно. Попередньо мед підігрівають до 35 ° С, а потім гомогенізатором руйнують кристали. Гомогенізований мед не твердне і його можна фасувати в будь яку тару (бажано стекляну).

 Гомогенізація меду зазвичай цікава як виробникам, так і покупцям, оскільки вона дозволяє перетворити твердий мед в рідкий, забезпечити йому рівномірну густоту і досягти необхідної плинності.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 29 грудня 2020 14:52
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Воскові залози бджоли Колір меду »