ГоловнаМультимедіаНовини бджільництваУкраїнському меду прогнозують повне скасування мит в ЄС
Бджільництво в Україні

Українському меду прогнозують повне скасування мит в ЄС

 Через холодну весну і дощового початку літа бджоли недобрали меду з акації і липи на 40-50%.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів співзасновник / засновник Медової біржі Гаррі Ремферт.

 За його словами, спостерігався негативний фактор скорочених термінів цвітіння соняшнику: замість 3-4 тижнів він тривав 5-7 днів (сорти селекціоновані таким чином, щоб дозрівання насіння проходило в стислі терміни).

 «Але рясні опади влітку (в цей час виділяється більше нектару), теплий сезон, який продовжується, дозволить і в вересні отримати додатковий збір меду, очікувано нівелює негативну картину збору», - говорить експерт.

 Також він звертає увагу на зростання споживання меду. Однією з причин цього є пандемія COVID-19, яка спонукала споживачів уважно ставитися до свого здоров'я і міняти харчові звички на корисні.

 «Тим більше найбільший гравець на ринку Євросоюзу - Китай - зараз« затиснутий », що веде до природного росту цін», - додає він.

 Якщо прогноз по зборах себе виправдає, то ціна на мед знизиться через насичення ринку.

 «Однак елітні сорти, думаємо, будуть тримати ціну, тому що попит на них завжди високий, а пропозиція на ринку України - обмежена», - зазначає засновник Медової біржі.

 У виробництві фасованого меду експерт відзначає значне зростання попиту. Тим більше, виробництво і фасування в Україні значно дешевше. Тому обсяг виробництва меду, продуктів бджільництва буде рости однозначно, пояснює він.

 На питання щодо можливого перегляду квот на експорт українського меду в країни ЄС, Гаррі Ремферт відповідає, що це цілком реально.

 «А з урахуванням положення китайської продукції на ринку Євросоюзу це цілком реально найближчим часом. Якщо зробити прогноз далі, то квоти будуть нарощуватися аж до повного звільнення від митних зборів меду з України », - поділився засновник Медової біржі.


ЧИТАТИ: КІЛЬКІСТЬ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ ПАСІК НА ЛЬВІВЩИНІ ЗРОСЛА НА 30%

 

 

 

Останнє редагування Середа, 08 вересня 2021 00:01
Оцініть матеріал!
(0 голосів)