ГоловнаПорадиРобота з бджоламиЯк об`єднати дві бджолосім`ї
Бджільництво в Україні

Як об`єднати дві бджолосім`ї

  • Автор  Howland Blackiston
  • Середа, 23 січня 2019 21:16
  • Друк
  • Email

 В зиму краще йти з сильними бджолиними сім'ями, у них набагато більше шансів пройти через стресові холодні місяці, ніж слабким. Якщо у вас є слабка сім`я, ви можете об'єднати її з більш сильною. Якщо у вас два слабких вулика, ви можете об'єднати їх, щоб створити одну міцну сім'ю.

 Просто "змішати" бджіл із двох вуликів небезпечно, бо це спричинить масову сутичку, яка призведе до загибелі частини бджіл. Дві сім'ї повинні об'єднуватися повільно і систематично, щоб запахи вулика поступово зливалися. Найкраще це робити в кінці літа або на початку осені (об'єднувати дві сім'ї в середині активного сезону роїння не дуже гарна ідея).

  Хорошим методом об'єднання двох сімей є так званий "газетний метод". Газета розділяє два вулика, які ви об'єднуєте. Що необхідно зробити:

1. Визначіть слабкішу сім'ю та відберіть 10 рамок з розплодом та медом. Розплід ставте в середину корпуса, а мед з країв.

2. На корпус сильнішої сім'ї покладіть один аркуш газети. Зробіть невеликий проріз або проткніть кілька отворів в газеті маленьким цвяхом. Це допомагає запахам вулика проходити між сильною сім'єю і слабкою.

3. Корпус вулика з слабкою сім'єю помістіть прямо поверх вулика із сильнішою сім'єю. Тепер тільки лист газети розділяє дві сім'ї.

4. Додайте корпус зверху і наповніть його цукровим сиропом.

5. Перевірте вулик через тиждень.  Бджоли прогризуть газету, із двох маток залишиться сильніша.

 Тепер основне завдання сформувати гніздо перемістивши рамки з розплодом із верхнього корпуса в нижній та перозподілити рамки з медом та пергою.

 

 

 

Останнє редагування Вівторок, 22 грудня 2020 23:48
Оцініть матеріал!
(4 голосів)