ГоловнаПорадиРобота з бджоламиЯка причина роїння бджіл?
Бджільництво в Україні

Яка причина роїння бджіл?

Роїння. Чи є єдина причина?

 Роїння - це не спосіб розмноження бджолиних сімей, це процес розселення і завоювання територій. Більшість бджолярів роїння бджіл сприймає негативно, оскільки, згідно з їх технології бджоловедення, веде до втрати сили сімей і меду.

   Часто, коли говорять про роїння бджіл, бджолярі називають в якості причин: тісноту в гнізді, спеку, відсутність взятку, наявність старої матки і т.д. На мій погляд все це важливо, але є не причиною, а каталізаторами процесу роїння. 

 Причина роїння - перевищення кількості бджіл годувальниць, у яких є потреба віддати вироблене маточне молочко, над кількістю відкритого розплоду, що вимагає годування маточним молочком.
Звертаю вашу увагу:
- Не просто велика кількість молодих бджіл,
- Не просто велика кількість бджіл годувальниць,
- Не просто перевищення закритого розплоду над відкритим,
- Не просто перевищення кількості бджіл годувальниць над кількістю відкритого розплоду, а перевищення кількості бджіл годувальниць, у яких є потреба віддати вироблене маточне молочко, над кількістю відкритого розплоду, що вимагає годування маточним молочком !!!
 Вся справа в визначенні понять:
- Хто такі: "Бджоли-годувальниці" (це "молочниці", мають потребу "відригнути маточне молочко", віддати його на бік, або теж молоді бджоли, які беруть участь в годуванні розплоду, але не маточним молочком),
- І що таке "Розплід, що вимагає годування" (розплід живиться маточним молочком або чимось іншим).
 "Бджоли годувальниці", в даному контексті, - це саме ті бджоли, які виробляють маточне молочко, відповідно до віку і фізіологічним можливостям, і які відчувають потребу віддати його "на сторону", а не просто годують розплід. (Розплід годують і сумішшю пилку і меду).
 А розплід, що вимагає годування, саме маточним молочком, - це личинки: як бджолині (!), Так і трутневі (!), Але у віці до 3-х діб !!!
 Т.ч. я говорю про бджіл - "молочниця", які бажають позбутися маточного молочка, і про личинки у віці до 3-х діб, які живляться маточним молочком.
 Відчуйте різницю !!!
 Бджоли, що виробляють маточне молочко, не знаходять можливості його використовувати "на сторону", і організм бджоли засвоює цю високо біологічно активну речовину самостійно, викликаючи певні внутрішні зміни (гормональний збій).
Ще раз, - Звертаю вашу увагу, що розплід, що вимагає годування самим молочком - це личинки у віці до 3-х діб, і ТІЛЬКИ ....
 А бджоли годувальниці (якщо дозволите, "молочниця") - це ті, у яких виражена першочергова потреба відригнути маточне молочко, а не практично-фізична здатність годувати сумішшю меду і перги.

 Простий приклад, який підтверджує розказану "теорію+практику". На вихідних 25.06.2016 року упіймав рій, рій займав близько 3-х рамок. Попередньо при ловлі рою в роївню поставив 1 рамку із відкритим розплодом (1-3 денні личинки). Спійманий рій підсадив в сім'ю, яка була із малою кількістю льотних бджіл, із малою кількістю відкритого і запечатаного розплоду. Буквально через 2 години матка вивела із вулика "спійманий" рій, сіли вони на те саме місце вже сидів, але бджіл у рої було значно менше. Це означає, що частина бджіл залишилась "вигодовувати" відкритий розплід.

 Відповідно цю методику можна застосовувати:

  • при підсаджуванні рою у слабку сім'ю необхідно ставити 2-3 рамки із відкритим розплодом, так як матки між собою розберуться самостійно, а бджоли-годувальниці будуть зайняті роботою - рій не вийде знову.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 22 грудня 2020 23:50
Оцініть матеріал!
(4 голосів)