Каштан кінський

 Каштан кінський звичайний або гіркокаштан звичайний (Aesculus hippocastanum) — чудове медоносне перехреснозапильне дерево із родини кінськокаштанових. У культурі вирощується як декоративне дерево, зустрічається повсюдно на міських бульварах і вулицях, у парках і скверах. Висота його досягає 25 м.

 Крона густа, крислата. Листя супротивне, з довгими черешками, пальчастоскладне. Листочків 5-7, ледь зубчасті. Квітки білі або блідо-рожеві, зібрані в конусоподібні великі прямостоячі суцвіття. Більшість квіток у суцвітті тичинкові, а деякі — двостатеві або маточкові. Віночок складається з п'яти різних пелюстків. Тичинок сім, маточка одна. Плід — коробочка з шипами, при дозріванні розкривається трьома стулками. Усередині плода три великі насінини блискучо-коричневого кольору.

 Нектарники знаходяться біля основи чашечки між кігтиками двох верхніх пелюстків і верхньої тичинки. Каштан кінськи дає бджолам багато нектару й пилку. У нектарі міститься від 65 до 75 % цукру. Одна квітка виділяє до 1,7 мг цукру в нектарі. З одного гектара суцільних насаджень бджоли збирають до 50 - 60 кг. меду. На зиму мед каштана давати бджолам не рекомендується, він належить до розряду низькосортних і дуже швидко кристалізується.

 Каштан кінський добре росте на багатих суглинних ґрунтах, погано — на пісках. Розмножується насінням, кореневими відростками й саджанцями.

 Каштановий мед буває двох видів: перший — темного кольору, має слабкий аромат і неприємний смак. Бджоли виробляють цей мед із нектару квіток К. к., що росте головно у Криму й Закавказзі. Другий — безбарвний, прозорий, рідкий, але легко кристалізується, іноді має гіркуватий присмак. Бджоли збирають нектар із біло-рожевих квіток у формі дзвіночка декоративного каштана.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 22 грудня 2020 00:52
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Коров'як Лопух »

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.