ГоловнаПро пасікуІнвентарВощина штучна воскова
Бджільництво в Україні

Вощина штучна воскова

Вощина штучна — тонкі воскові листи з видавленими в них шестикутними денцями чарунок, виготовляється з чистого бджолиного воску. Ш. в. прикріплюють до рамки, у такому вигляді вона є основою для відбудування бджолами стільників.

 

 

 Сьогодні штучна вощина виготовляється вощаними виробничими машинами. Вона буває двох типів: «максимум» — із крутим нахилом ромбиків, що утворюють чарунки (120°), і «напівмаксимум» — з кутом нахилу 130°. Вощина «максимум» має глибші чарунки й тому більше пристосована для роботи бджіл, але виготовлення її складніше, ніж Ш. в. типу «напівмаксимум». Стандартний розмір листа штучної вощини повинен бути 410 х 260 мм, а розмір чарунки між паралельними боками — 5,3-5,45 мм.

 Якість штучної вощини характеризується рівномірним просвічуванням усіх трьох її ромбиків, що утворюють денця, якщо переглядати їх на світло, товщиною (кількістю листів у 1 кг) і міцністю на розрив (розривною довжиною). Розривна довжина повинна бути такою, щоб підвішена за верхній кінець смужка Ш. в. завширшки 5 см обривалася під власною вагою. Механічна потужність Ш. в. залежить також від тривалості її вилежування: чим довше лежить вощина, тим міцнішою вона буде. Якість Ш. в. дуже залежить від якості воску. Тому матеріал для її виготовлення потрібно підбирати так, щоб у суміші було не менше ніж 50 % першосортного пасічного воску.

 Вощина у процесі виготовлення вбирає в себе певну кількість вологи (1-5 %), тому, купивши свіжозроблену вощину, перед використанням її необхідно добре просушити.

 В Україні виготовляють вощину з якої виходить 13-14 листів на 1 кг.

 Зараз широкої популярності в Україні та світі набуває пластикова вощина.

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:42
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Лекало Маска (сітка лицьова) »