ГоловнаМультимедіаНовини бджільництваУкрпошта відреагувала на загибель під час транспортування 400 бджолопакетів
Бджільництво в Україні

Укрпошта відреагувала на загибель під час транспортування 400 бджолопакетів

 Укрпошта відреагувала на загибель восьми мільйонів бджіл на Закарпатті, яких бджолярі з Іршави і Виноградова надіслали до замовників у спеціальних пакетах.

Про це повідомляє пресслужба оператора поштового зв’язку, пише agronews.ua.

 “Нам дуже шкода, що так сталося. Укрпошта щорічно в сезон транспортує бджіл, насамперед на численні прохання українських бджолярів. Такі відправки вимагають максимальної уваги до пакування й умов перевезення, що несе в собі великі ризики, і питання доцільності такої послуги неодноразово порушувалося в компанії”, – йдеться в повідомленні.

 Відзначається, що те, що сталося сьогодні, – сталося вперше. Зокрема, через різке підвищення температури в області до +27° С і вище.

 “Варто зазначити, що перевезення бджіл відбувалося за встановленими правилами: бджоли були розмішені в дерев’яних ящиках з вентиляційними отворами. Також варто розуміти, що вантажівки, якими Укрпошта перевозить відправлення, не абсолютно герметичні – там є доступ повітря. Крім того, на початку сезону співробітники Укрпошти були неодноразово проінформовані про умови пересилання бджіл”, – повідомляється в заяві компанії.

 Нині Закарпатська дирекція Укрпошти з’ясовує деталі інциденту. Паралельно колеги вже провели перемовини з Асоціацією бджолярів та, безпосередньо, з бджолярами-відправниками. Ступінь відповідальності та питання компенсації будуть визначені після з’ясування усіх обставин.

 Відсьогодні вимоги до пересилання та транспортування бджіл будуть посилені. Зокрема, вже погоджено з профільною асоціацією питання щодо температурних обмежень: Укрпошта не перевозитиме бджіл, якщо температура повітря в місті відправлення чи доставки буде перевищувати +20°С.

 На майбутнє, враховуючи раніше заявлені плани, поточний випадок і те, що обробка таких вантажів автоматичними сортувальними лініями є неможливою, в наступному році компанія припинить надання цієї послуги і буде рекомендувати клієнтам завчасно звертатись до спеціалізованих перевізників, щоб зберегти і свій бізнес, і здоров’я бджіл.


ЧИТАТИ: ВЛАСНИК ОРГАНІЧНОЇ ПАСІКИ ЛІКУЄ БДЖІЛ ПОЛИНОМ, ЧАСНИКОМ ТА ХРОНОМ

 

 

Останнє редагування Понеділок, 17 травня 2021 22:35
Оцініть матеріал!
(0 голосів)