Мурашина кислота

Мурашина кислота використовується вже не один десяток років для активної боротьби з кліщем сімейства Varroa. У Німеччині вона донині лідирує серед екологічно чистих способів лікування від кліща.

Це безбарвна субстанція, що має гострий запах. Для обробки бджолосімей використовують кислоту марки А або Б в концентрації 86-87%. При будь-яких маніпуляціях з мурашиною кислотою треба бути уважними, дотримуючись необхідні заходи безпеки.

Застосування:
Мурашину кислоту використовують з метою лікування сімей, коли повітря прогрівається від 14 до 25 градусів. Навесні - в травні місяці використовується кілька разів по 3-4 дні з паузою в 12 днів. Восени - не пізніше 15 вересня одноразово. Під час лікування сімейства бджіл від кліщів необхідно стежити, щоб верхній, а також нижній льотки у вуликах перебували у відкритому положенні. Не слід використовувати в березні, квітні, жовтні, тому в цей період гніздо погано провітрюється і концентрація парів буде висока, а це може спричинити до масової загибелі бджіл. Доза: мурашину кислоту в обсязі 35-50 мл поміщають у скляні випаровувачі. Випарники можуть бути виготовлені з високоякісної пластмаси, стійкої до кислоти.

При дотриманні рекомендованих доз побічних ефектів не виявлялося.

Виробник: Україна.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 29 грудня 2020 16:13
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Детальніше в цій категорії: « Мікозол Ноземацід »