Соти Нікот

 Система Нікот (Nicot) на сьогоднішній день вважається однією з найбільш якісних і зручних способів виведення маток. Тисячі бджолярів по всьому світу оцінили французьку якість Нікот і зробили її найбільш поширеною системою в світі для виведення маток.

 

 

 Кожен бджоляр прагне мати свою систему виведення маток для власних потреб. Саме завдяки їй будь-який пасічник, незалежно від досвіду, зможе продуктивно займатися виведенням і підсадкою маток.

 Особливості системи Нікот
 Система Никот складається з основної плати (касети), роздільної решітки, кліточки "Бігуді" ​​для захисту маточників і мисочок. Нікот допомагає ефективно виводити матки у великій кількості, не застосовуючи інструменти для перенесення личинок.
 При застосуванні пасічнику в першу чергу необхідно:

  • встановити на рамку касету Нікот, задня стінка якої має невеликі отвори для мисочок, які попередньо встановлюють на них. Після потрапляння касети з мисочками у вулик, бджоли очищають і полірують встановлені мисочки;
  • підсадити в касету матку і сформувати сім'ю, буде займатися вихованням маток (материнська чи стартер);
  • через певний період після перенесення личинок в безматочну сім'ю необхідно проконтролювати як бджоли прийняли личинки, а також почистити рамку від неякісних маточників;
  • одним із останніх і важливих завдань пасічника є відбір зрілих маточників або маток і контроль за тим, як прийняли їх бджоли після підсадки в нову сім'ю і як надалі вона запліднюється і відкладає яйця.

 Система Нікот зручна і практична, тому її використання для бджолярів буде проходити без будь-яких труднощів. Основними перевагами системи є те, що завдяки їй пасічник може швидко перемістити личинки, без контакту з ними. Це забезпечує їм захист від пошкодження. Крім того система Нікот гарантує своєчасний вихід молодих маток за графіком.

 Інструкція (Нікот) по виводу маток: 

1 день 16:00

Касету системи Нікот збризнути медовою ситою. Надіти кришку і через отвір в кришці запустити плідну матку, закривши отвір пробкою. Обов'язково дотримуватися відстані від касети до сусідньої рамки не менше ніж 10мм.

2 день 11:00

Зняти кришку з касети. Перевірити червління матки (наявність яєць в мисочках касети). Зазвичай засів становить 100%. Матку необхідно випуститина рамки.

4 день

Підготувати сильну і здорову сім'ю виховательку (забрати матку).

5 день 16:00

Перенесення без дотику самих молодих личинок в мисочках і вставляння їх в сім'ю виховательку. Роботу слід проводити швидко і акуратно. Комплектуючі необхідно почистити і можна використовувати знову.

6 день

Перевірка прийому личинок на маточне виховання. Знищити всі свищеві маточники у вулику.

16 день.

Роздавання маточників у відводки або ізоляція в кліточках "бігуді". За 24 години всі матки повинні вийти із маточників.

Поради:

Дуже важливо дотримуватися абсолютного спокою, починаючи з 10 по 13 день розвитку матки. Незначне турбування в цей період можить призвести до загибелі маток в маточниках. Відкривати вулик у цей перідн неможна. 


Див. Соти Джентер (аналогічна система виведення маток)

Відео. Повний процес виведення маток

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:13
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Детальніше в цій категорії: « Вощина пластикова Соти Джентера »