Рамка для меду

 Рамка для вулика або медова рамка - структурний елемент в бджолиному вулику, який є основою для медових сот або сот для розплоду усередині вулика (або в магазині вулика).

 Рамка є ключовою частиною сучасного розбірного вулика з тих пір як з'явилася можливість видаляти її для того, щоб перевіряти здоров'я бджіл або витягувати надлишок меду.

 Рамки виготовляються з дерева або пластика. По розташуванню рамки діляться на вертикальні і горизонтальні - так звані лежанки і стояки. Особливості двох конфігурацій виступають основою для розрахунку кількості рамок у вулику і їх параметрів. Рамки можуть бути як з розділювачем (гофманівський розділювач) так і без нього.

 Стандартні рамки мають розмір 435х300 мм. (рамка Дадана), 435х230 мм. (рамка Рута), 435х150 мм., 435х145 мм. (напіврамка), 300х435 мм. (український лежак) використовуються для різних типів вуликів, магазинів і надставок. Тип вуликів, а з ними і розміри рамок дуже суттєво впливають на технологію обслуговування усієї пасіки, адже використання різнотипних вуликів ускладнює цей процес. Різнотипні рамки вимагають і різнотипного обладнання (напр.: медогонки), що призводить до додаткових економічних витрат.

 Для кріплення вощини на рамку попередньо натягують проволоку (дріт) на спеціальному станку або вручну.

 Спеціальні рамки, такі як рамки з кліточками, використовуються для вирощування нових бджолиних маток.

 Гофманівський розділювач на рамках рекомендується для використання на кочових пасіках. Саме такі рамки краще підходять для транспортування вуликів з бджолами або повномедних рамок.

 


JooBeeFrames - компанія виробник рамок для меду. Дивитися продукцію

 

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:16
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Галерея зображень