ГоловнаПро пасікуІнвентарШпатель для переносу личинок
Бджільництво в Україні

Сайт про бджіл і бджільництво

Шпатель для переносу личинок

Шпатель для роботи з личинками і маточним молочком.

 

 

 Шпатель - це інструмент, який використовується для перенесення племінних личинок з робочих сот в маткові. Для цього шпатель потрібно підвести під личинку з боку спинки. Коли більша частина личинки буде вже на лопаточці шпателя, його можна виймати. При правильному перенесенні личинки її тіло повинно виступати з обох сторін шпателя. Далі слід обережно опустити личинку в штучну мисочку, при цьому шпатель злегка придавлювати до дна соти. При цьому личинка сповзає зі шпателя і залишається в мисочці.
 Таким чином, заповнюються всі мисочки. Чим швидше ви зможете перенести всіх личинок, тим краще. Намагайтеся робити все швидко, в цьому вам допоможе зручний інструмент - шпатель.
 Це копітка робота, що вимагає акуратності і уважності. І важливо правильно підібрати інструмент для роботи. Існує багато варіантів різних шпателів (див. галерею під текстом):

1. Напівавтоматичний шпатель. Конструкція цього шпателя вдосконалена поршнем, який набагато полегшує зняття личинки з лопатки інструменту. Також він має м'який наконечник. Так що при роботі Ви  не пошкодити ні саму личинку, ні стільники. Крім того, цим напівавтоматичним шпателем зручно захоплювати разом з личинкою і крапельку маточного молочка. Шпатель виготовлений в Китаї.

2. Дуже важливо, щоб шпатель мав зручну тонку форму з правильним вигином. Якраз завдяки цьому вигину, шпатель «Swienty» названий «Козячою ніжкою». Зручна ручка інструмента дозволяє повертати його, чи не ламаючи личинки. Цей шпатель не має вад і виготовлений з якісних матеріалів. Шпатель виготовлений в Данії.

3. Пластиковий шпатель "Easybee" має зручну ручку і лопатку необхідного розміру. Працюючи з пластиковим шпателем, ви відчуєте зручність конструкції і легкість роботи з ним. Пластиковий шпатель виготовлений в Чехії.

4. Металевий двосторонній шпатель, який зарекомендував себе як найкращий інструмент. Зручний він тим, що має дві лопатки з двох сторін, причому, ці лопатки різної форми. Ви можете вибрати з них найбільш підходящу, а можете користуватися двома. Шпатель хороший тим, що має міцний корпус, зручний у використанні.

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:18
Оцініть матеріал!
(0 голосів)