ГоловнаПро пасікуІнвентарТара для зберігання меду
Бджільництво в Україні

Тара для зберігання меду

Тара для зберігання меду (бочки, відра, контейнери та ін.) має важливе значення. Для зберігання меду потрібно вибирати сухе, гігроскопічне приміщення, що не має сторонніх запахів.

 Відносна вологість повітря повинна бути близько 60%, але не вище 80%. У сирому приміщенні навіть зрілий мед швидко закисне. Вікна та двері приміщення, де зберігається мед, повинні бути закриті, щоб уникнути попадання в середину комах. Влітку краще тримати мед в сухому і прохолодному погребі, ніж в теплій коморі.

 

 

 Тара, в якій зберігається мед, має вирішальне значення для збереження його якостей. Тару для зберігання меду можна розділити на декілька категорій:

  • мед для власного споживання;
  • мед для роздрібної торгівлі;
  • мед для оптового продажу.

 Зазначу, що тара повинна бути стекляною, пластиковою (лише для харчових продуктів!), металевою (емальованою) або металевою для харчових продуктів.

 Не можна зберігати мед в тарі: з оцинкованої бляхи (цинк з'єднується з органічними кислотами, утворюючи отруйні сполуки) і заліза (воно також вступає в реакцію з медом). 

 Для домашнього споживання краща тара для зберігання меду - скляні банки з щільно прилеглими кришками або ємності з нержавіючої сталі. У молочних бідонах тримати мед можна, проте краще попередньо нагріти їх на плиті, а потім облити зсередини тонким шаром гарячого воску. Мед в сотах і секціях краще зберігати загорнутим в целофанову харчову плівку.   

 Тара для роздрібного продажу меду - краще використовувати пластикові ємності різні за розміром. Стекляна тара підходить лише для фірмової тогрівлі, коли пасічник цілеспрямовано намагається популяризувати свою пасіку, але тут виникає головна проблема - якість меду. На посуді для роздрібного продажу необхідно наклеювати ярлик, з позначенням ваги чистого меду, сорту меду (липовий, кіпрейний, гречаний, квітковий, т. п.)

 Для оптової торгівлі краще використовувати металеві бочки, які використовувалися в харчовій промисловості (кондитерській) їх об'єм в 200 л. дозволяє зберігати мед великих об'ємів. На малих пасіках де об'єми виробництва не великі і пасічник хоче зберегти монофлорність медів краще зберігати в 20 л. пластикових відрах для харчових продуктів. 


БОЧКИ ДЛЯ МЕДУ. ПРОДАЖ ТАРИ НА МЕД. 


 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:24
Оцініть матеріал!
(3 голосів)