Поїлка для бджіл

Поїлка для бджіл важливий інструмент для ведення продуктивної пасіки.

 

 

Бджолам потрібно багато води, особливо навесні, коли вирощується розплід і відчувається брак нектару. Також бджолам необхідна вода для обміну речовин, а також для регуляції температури тіла в жаркі дні.

Якщо пасічник ранньою весною не поставив індивідуальних поїлок, то ще до обльоту бджіл встановлюється загальна поїлка з водою. Вона розміщується на сонячному і захищеному від вітру місці на підставці висотою 50-70 см від землі. З кожного боку бачка під краник ставлять похилу дошку з зигзагоподібними жолобками для повільного стоку води, що капає з крана. У поїлку навесні наливається тільки тепла вода, а для швидкого залучення бджіл воду підсолоджують цукром або медом. У цей час бджоли охоче беруть і підсолену воду. Тому на відро води додають 60 г солі і не більше, тому якщо пересолити воду, то можна отруїти бджіл. Поїлка з підсоленою водою встановлюється додатково до поїлки з прісною водою.

Якщо бджоли навесні звикли літати за водою в якесь місце, відманити їх звідти можна з великими труднощами. Тому необхідно, щоб пасічник вже ранньою весною обладнав відповідну поїлку для бджіл і постійно наповнював її водою. Основні вимоги до поїлки полягають в тому, щоб її можна було легко дезінфікувати, заповнювати водою і приводити в дію. З санітарної точки зору, поїлку слід встановлювати на сухому, сонячному місці з підвітряного боку.

Чотиристороння поїлка складається з ємності 30-40 літрів, виготовленої з нержавіючої сталі, закритою кришкою із вставленим склом, що дозволяє пасічнику контролювати кількість води в поїлки, не відкриваючи її. Крім того, сонячні промені, що проходять через скло, зігрівають не тільки воду всередині поїлки, але і її стінки. У нижній частині ємності встановлені чотири невеликих зливних крана для регулювання кількості витікання води. Вода з зливних кранів капає на похило прикріплені дерев'яні дошки з вибраними зигзагоподібними пазами, по яких вона витікає. В кінці кожної дошки надлишок води стікає на землю.

Поїлки зі стічною водою. Це такі поїлки, з яких вода вільно не випливає. Більшість поїлок такого типу працюють за принципом вакууму, що виникає в просторі над водою після перекидання ємності догори дном.

Скляна банка, перевернута догори дном на піддоні. Це проста поїлка, що складається з однієї або декількох скляних банок, які після наповнення водою накривають шматком скла, перевертають догори дном і ставлять на скляний піддон або виготовлений з іншого матеріалу. Шматок скла, який запобігає зайвомуу витіканню води під час перевертання банки, прибирають з-під неї.

Щоб бджоли могли брати воду, під один край скляної банки підкладають сірник.

Поїлка в перевернутому положенні з просочується водою. Найбільш простою конструкцією поїлки в перевернутому положенні з водою, яка просочується є скляна банка, горловину якої закривають кришкою з полівінілхлориду з великою кількістю отворів. Скляну банку перевертають догори дном і ставлять на піддон. Бджоли беруть воду знизу через отвори в кришці. Така поїлка запобігає забрудненню калом бджіл. Крім того, вода в скляній банці нагрівається сонячними променями. Якщо у бджоляра велика кількість сімей або водою бджіл необхідно забезпечити на весь тиждень, на загальну підставку-піддон можна поставити кілька скляних банок.

При першому весняному використанні поїлки-батареї її заповнюють рідким цукровим сиропом у співвідношенні цукру і води - 1: 5. Для приманювання бджіл до поїлки можна використовувати стільники з медом, які ставлять поблизу неї. Для 20 бджолиних сімей на один тиждень потрібно близько 40 літрів води, особливо якщо навколо міста немає інших джерел.

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:28
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Детальніше в цій категорії: « Вулик лежак український Привой »