Нуклеус

Нуклеусце невеликий вулик, використовується для утримання неплідной матки до спаровування з трутнями і для тимчасового зберігання запасної плодової матки. В нуклеусах знаходиться маленька сім'я бджіл, яка зазвичай утримується на 2 рамках розплоду й 1 кормовій рамці. Запасних маток залишають зимувати в нуклеусах.

 Нуклеуси використовують для виправлення безматкових сімей, заміни старих або неякісних маток, формування сімей-помічниць. Іноді нуклеуси перетворюють на повноцінні сім'ї.

 Одним із варіантів використання нуклеусів це нуклеуси розміщують поруч з основною сім'єю, розділяючи їх перегородкою. Кожну сім'ю забезпечують окремим льотком. Льотки розташовують у протилежних напрямках. Щоб матки, які вилетіли на спарювання, легше знаходили свій льоток, стінки вулика фарбують у різні кольори.

 Нуклеуси формують тоді, коли в сім'ях є зрілі маточники. Міні-сім'ю формують із різновікових бджіл. У нуклеуси дають рамки із запечатаним розплодом, щоб бджоли не закладали норицеві маточники. Після літання бджіл, як правило, літні бджоли повертаються в основну сім'ю, а в гнізді нуклеуса залишаються молоді нелітні бджоли, які добре приймають маточники. При формуванні гнізда бджолам обов'язково дають воду.

 

 

Поряд із "стандартними" нуклеусами масового поширення набувають міні нуклеуси. Дивитися відео як заселяють міні-нуклеуси


Міні-нуклеус "Лисонь"

Нуклеусний вулик для однієї сім'ї.

Матеріал нуклеуса -  пінополістирол.

Склад шлюбного вулика:

днище поєднане з корпусом і годівницею - 1 шт.
кришка - 1 шт.
рамки - 4 шт.
льотковий загороджувач - 2 шт.

 Нуклеусний вулик застосовують для утримання не плідної матки після виходу з маточника аж до її використання після спарювання.

 Нуклеус Łysoń виготовлений з пінополістиролу він простий в обслуговуванні, довговічний, не гниє, не виділяє сторонніх запахів. Чи не створює умов для розвитку мікроорганізмів. Стійкий до атмосферних впливів, тепло і звукоізолюючий, має антибактеріальні та антисептичні властивості. Вулик створює бар'єр до розвитку вароатозу, грибкових і гнильцевих захворювань бджіл. Він не уражаються міллю. У будь-яку погоду має оптимальний температурний режим, зимує на відкритій місцевості.

 У зимову пору року не потребує додаткового утеплення при зовнішній температурі до -50⁰С морозу. Прохолодні в літній період до + 50⁰С в спеку.

 Країна виробник - Польща


 Дерев'яний міні-нуклеус

 Нуклеус на чотири міні-рамки виготовлений із сосни, в якому бджоли відмінно себе почувають і живуть повноцінним життям як в звичайному (великому) вулику. Ця модель шлюбного вулика користується популярністю як серед професіоналів по виведенню маток так і серед бджолярів, які виводять бджолиних маток для потреб своєї пасік. Нуклеус простий у використанні і обслуговуванні.

 Для заселення нуклеуса використовують молодих бджіл, які краще приймають нових (що особливо не плідних) маток. У нову сім'ю в нуклеус дають маточник або НЕ плідну матку. У кормовий відсік дають корм. У перші дні бджоли починають відбудовувати стільники і наповнювати середину нектаром. Це добра ознака формування нової сім'ї і прийняття матки. Після обльотів молода матка починає засівати стільники яйцями. В цей час матку можна забирати а бджолам підставити захищений зрілий маточник. Для безперервного циклу по виведенню маток в нуклеусі, протягом сезону складають відповідний графік виведення маток.

 Нуклеус складається з: корпусу, даху, годівниці, чотирьох рамок, вентиляційної сітки, розділювальної і лльоткового загороджувача.

Габаритні розміри:
Без даху:
Ширина, мм - 325
Довжина, мм - 180
Висота, мм - 145

дах:
Ширина, мм - 350
Довжина, мм - 200
Висота, мм - 25

Розміри міні рамок (4 шт):

Довжина верхньої планки - 135 мм
Довжина нижньої планки - 105 мм
Висота бічної - 115 мм

Матеріал виробу - сосна.

Вага - 3,3 кг.

Рамка складається з 4 планок: Однією верхньої, двох бічних і однієї нижньої.

Країна виробник - Україна


Сучасний міні-нуклеус "Медовик"

 

 Нуклеус на чотири-шість міні-рамочки, з вентиляційним отвором (c металевою або пластиковою сіткою), з льотковим загороджувачем, з рамками, з кришкою. Матеріал - пінопласт високої щільності, до 100 кг / м3. Корпус суцільнолитий.

 Уніфікований сучасний міні-нуклеус "Медовик" використовують для спарювання маток в перші тижні життя, створення додаткових відводків на пасіці і зміст на пасіці (20-30% від кількості сімей). Незамінний в ройовую пору, використовуючи ройові маточники можна спокійно забезпечити себе і сусідів добірними плідними матками, а також створити необхідну кількість відводків.

 Для заселення нуклеуса використовують молодих бджіл - 200-250гр. У нову сім'ю в нуклеус дають маточник або НЕ плідну матку. У годівницю дають корм. Для дачі корму використовують місце 2-х останніх рамок, в пластикові стакани, або в годівницю замість цих рамок. У перші дні бджоли починають відбудовувати стільники і наповнювати середину нектаром. Це добра ознака формування нової сім'ї і прийняття матки. Після обльотів молода матка починає засівати стільники яйцями. В цей час матку можна забирати, а бджолам підставити захищений зрілий маточник. Для безперервного циклу робіт з нуклеусом "Медовик" протягом сезону складають відповідний графік щодо виведення маток або створення відводків, що дає можливість мати за сезон з 1 нуклеуса; - до 4 плідних маток або вирощування 2 відводків для переселення в вулик. Для створення відводка, після того як бджоли відбудують 4 сота і матка почне сіяти, рекомендується постановка в нуклеус замість годівниці ще 2 рамочки із сушею замість годівниці. Для створення відводка (медовика) або переселення бджолиної сім'ї рамки з розплодом з нуклеуса переносяться в вулик і ставляться в вулички між 3 стандартними рамками, по 3 рамочки, до виходу з них бджіл. Довжина міні рамки дорівнює 1/3 довжини стандартної рамки і плечі рамочок лягають на спеціальні перемички, які лягають на стандартні рамки.

 На передній стінці розташований льоток з льотковим загороджувачем на чотири положення (відкрито, закрито, решітка для ізоляції матки і вентиляція). Внизу нуклеуса "Медовик" на всю ширину розташована сітка для вентиляції. Розташована вона трохи вище рівня підстави, що дає доступ повітря на плоскій поверхні.

 Дерев'яні рамочки "Медовик" мають запили в верхньому і нижньому бруску для вставки прямокутних аркушів вощини 130 х 100мм -1/8 розміру вощини на рамку вулика системи «Дадан».

 Матеріал - пінопласт високої щільності від "Медовик" дозволяє бджолам зберігати потрібну температуру в нуклеусі протягом усього сезону, що дуже важливо для невеликих нуклеусних сімей.

 Комплект нуклеуса: суцільнолитий корпус, кришка, рамки - 4 шт, льотковий загороджувач.

 Габаріти- 300х235х230 (Д х Ш х В)

 Незаперечні переваги нуклеуса "Медовик" в порівнянні з дерев'яними та іншими конструкціями нуклеусів: простота обслуговування, гігієнічність, довговічність, міцність матеріалу і універсальність в використанні - від виведення плідної матки до вирощування відводка і переселення у вулик матки зі своїм розплодом на рамках і бджолами.

Країна виробник - Україна

 


ЧИТАТИ: Як сформувати та заселити нуклеуси

 

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:44
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Галерея зображень

Детальніше в цій категорії: « Апіскоп Лекало »