Сайт про бджіл і бджільництво

Дід Марко

Дід Марко

 Через військову агресію рф в Україні зменшується кількість бджолярів. Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед».

 Урожайність усіх культур, де використовують диких поодиноких бджіл на запиленні, зростає мінімум на 30%. Також значно підвищуються біохімічні показники та посівна якість отриманих насіння та плодів.

Якою буде ціна на мед у 2022 році?

Опубліковано в Новини бджільництва Четвер, 19 травня 2022 12:28

 Минулого року закупівельна ціна на мед помітно зросла. Утім, переважна частина продажів – це експорт, а війна, блокування портів та інші логістичні труднощі можуть призвести до обмеження закордонних продажів.

 Співпраця та постійна комунікація між агровиробниками та пасічниками — позитивний синергетичний ефект для двох сторін:

 Протягом 2020 та 2021 року власники пасік могли отримати дотації на бджолосім’ї (200 грн на кожну) та компенсації на закупівлю відводків, маток та нових бджолосімей.

  В Україні через розорювання земель, урбанізацію, а тепер ще й воєнні дії стрімко скорочується чисельність комах-запилювачів. Кожна недозапилена квітка — це втрата майбутнього врожаю.

 Перші органічні пасіки в Україні почали з’являтися близько десяти років тому. Минулого року в країні налічувалося вже 56 таких пасік.

 Щоб бджолярам заробляти та продавати мед за вигідною ціною, потрібно перетворити мед на національний бренд, або виготовляти та продавати продукцію з доданою вартістю.

Курта Василь - Карпатка

Опубліковано в Матководи Четвер, 05 травня 2022 21:23

Закарпатська область. Пасіка Курти спеціалізується на виведенні маток породи - карпатка.

 Війна змусила аграріїв працювати у надскладних умовах. Та, попри обставини, українські сільськогосподарські виробники акцентують увагу на урожайності.