Версія для друку

Поїння бджіл у вуликах

Поїння бджіл у вуликах — застосовують, коли в бджіл виникає потреба у воді, а вилетіти з вулика на її пошуки вони з якої-небудь причини не можуть.

 Завжди дають бджолам воду навесні, тому що сім'ї активізуються, споживають більше корму, у гніздах з'являється розплід, але вильоти за межі вулика ще дуже небезпечні для них, тому що стоять ще холодні дні й бджоли можуть змерзнути. Напувати бджіл найкраще з годівниць або поїлок, розміщених під утеплювачами над рамками. Перед даванням бджолам воду підігрівають до температури 40-45 °С і на 1 л води додають 5 г кухонної солі.

Улітку бджоли самостійно добувають воду, тим більше, що вона в достатній кількості міститься в нектарі. Але трапляються випадки, коли необхідно в гнізда бджіл ставити поїлки з водою, наприклад, під час обробки сільськогосподарських полів отрутохімікатами, коли бджіл ізолюють у вуликах; якщо одна із сімей постраждала від нападу бджіл; якщо сім'ї з відводком, які мають розплід, залишилися без літних бджіл; якщо на пасіці виявлена інфікована сім'я. У цих випадках сім'ї напувають так само, як і навесні, воду поміщають біля гнізда.

Потреба у воді може виникнути і якщо бджоли зимують у приміщенні із занадто сухим повітрям або як корм у них у стільниках є падевий чи зацукрований мед.

Своєчасне давання води бджолам часто рятує цілі сім'ї від загибелі.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 22 грудня 2020 23:51
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)