Версія для друку

Профілактика вароатозу

 Для того щоб не допустити загибелі бджіл через вароатоз слід регулярно проводити огляд бджіл. Також необхідно регулярно робити профілактику від варатозу. Існує безліч препаратів, які використовують для обробки бджіл:

  • Різні лікарські рослини і ефірні масла;
  • Піретроіни (анітраз, тактик, біпін);
  • Піретроїди (байворол, апистан, Апіфіт, фумісан);
  • Бромпропілати (фольбекс);
  • Органічні кислоти (щавлева, молочна і мурашина).

 При постійному використанні одного препарату, через деякий час, кліщ стане стійким до його впливу.

Для ефективної боротьби з вароатозом можна скористатися наступною схемою по застосуванню препаратів на пасіці:
  

 Лікування вароатозу у весняний період

 Сім'ї слід обробляти в тому випадку, якщо вони були не досить оброблені з осені або при виявленні сильного зараження кліщем. Для цього необхідно обробляти бджіл таким препаратом як «Апіфін», з розрахунку одна пластина на три рамки бджіл. Так само необхідно провести обробку мурашиної кислотою, для цього її поміщають на верхні частини рамок. При випаровуванні кислота здатна вбивати частину кліщів в запечатаному розплоді. Кислота надає позитивний вплив для профілактики і лікування та інших паразитів і захворювань. Таких як: воскова міль, акарапідоз, нозематоз, гнилець розплоду, аккосфероз, а так само дезінфікує вулик і стільники.

 Лікування вароатозу в літній період

 Для запобігання розмноження варроатозу використовують десяти процентну суміш укропного масла з вазеліном. Для цього девяносто грам вазеліну розбавляють на десять грам укропного масла. Два аркуші паперу формату А4 змащують цим розчином і розміщують у вулику. Один лист поміщають на дно вулика, другий зверху рамок. Обробку слід проводити два - три рази, дно вулика слід регулярно чистити, так як частина кліща не гине, а просто опадає на дно, для цього його слід витягати з вулика і знищувати.

 Після головного медозбору слід проводити профілактику від вароатозу, адже матка знову почне активно закладати розплід і в цей час необхідно його захистити від кліща. Останнім часом пасічники застосовують пластини Антиваро (діюча речовина - флуметрин), Фумісан (речовина - флувалінат), Варроадез (речовина - акарицид), Варотом (речовина - флувалінат), Варостоп (речовина - флуметрин), Варолом (речовина - флувалінат) та ін. 

 Лікування вароатозу в осінній період

 Це один із найбільш відповідальних моментів обробки бджіл від варроатозу. Для цього використовують такі препарати як «Біпін», «Тактік» або «Акарасана» та ін. Обробку рекомендується проводити коли розплоду в сім'ї вже майже не буде. Інструкцію по застосуванню можна знайти на аркуші - вкладиші до препарату. Зазвичай розводять одну ампулу препарату на 1 літр води.

 

 

Останнє редагування Вівторок, 22 грудня 2020 23:56
Оцініть матеріал!
(2 голосів)