Версія для друку

Трутівка

Трутовка або бджола-трутовка — в екстрених ситуаціях, коли сім'я втрачає матку у більшості бджіл починають функціонувати яєчники і вони відкладають незапліднені яйця.

Відрізнити трутовку від інших бджіл можна тільки при анатомічному дослідженні з набряклих яйцевих трубочок. Сім'я з трутовкою приречена на загибель, якщо їй не допоможе пасічник.

Трутовки з'являються в безматкових сім'ях. В одній сім'ї може бути до 40 % Т., особливо в період роїння й головного медозбору. Трутовка кладе трутневі яйця як у трутневі, так і в бджолині соти, часто в одну соту кілька яєць. З незапліднених яєць трутовки виводяться карликові трутні.

Бджолину сім'ю з трутовкою легше розформувати, ніж виправити. Іншим виправленим сім'ям необхідне підсилення, тому у вулик з неблагополучною сім'єю пускають кілька струменів диму. Потім виносять вулик за межі пасіки, відкривають його й струшують бджіл з рамок. Вулик і стільники забирають. Бджоли повертаються на пасіку й, не знайшовши свого вулика, розлітаються між сусідніми. Залишаються тільки трутовки яких знищують.

 


ЧИТАТИ: МАТКОВОДИ УКРАЇНИ

ЧИТАТИ: СПОСОБИ ВИПРАВЛЕННЯ СІМЕЙ - ТРУТОВОК

ЧИТАТИ: ШТУЧНЕ ЗАПЛІДНЕННЯ МАТОК

 

 

Останнє редагування Вівторок, 29 грудня 2020 15:52
Оцініть матеріал!
(0 голосів)