Версія для друку

Вощина пластикова

 Пластикова вощина - одна з найміцніших і гарна основа для відбудови бджолами стільників, термін використання не менше 25 років.

 

 

 Не потребує кріплення і натяжки дроту. Вартість воскової вощини постійно зростаюча з року в рік для вас стає важливою. Мед можливо відкачувати на будь-яких оборотах вашої медогонки - сот НЕ буде зламаний. Чи не псується восковою міллю, і не прогризають бджолами. З роками при старінні стільників, старі стільники просто зрізають і бджоли відбудовують нові стільники на тій же основі. Пластикова вощина вимагає покриття поверхні тонким восковим шаром. Зараз уже виготовляють пластикові рамки вкриті тонким шаром вощини, такі рамки готові до використання і не потребують додаткової обробки при постановці у вулик.

 Як кріпити до рамки? - Кожен лист пластикової вощини має у верхній і нижній частині смужку (4-5 мм завширшки) для кріплення вощини до дерев'яній рамці.

 Кріплення вощини полягає в тому, що у верхньому і нижньому брусках (ще на стадії виготовлення рамок) вибирається паз глибиною 4-5 мм, в які після складання рамки і вставляється лист вощини. Жорсткість пластикової вощини така, що вона не прогинається, що не провисає і не випадає з рамки.

 Звертаємо вашу увагу: завжди існують невеликих відмінності в використовуваних розмірах (зазвичай в межах 5-10 мм) дерев'яних рамок в різних регіонах і навіть окремих пасіках, тому невеликі невідповідності вирішуються дуже просто, так як пластикова вощина більше за розмірами, ніж можливі невідповідності, то непотрібний край на пластиковій вощині просто відрізають.

 Переваги в застосуванні пластикової вощини:

1. Бджоляр значно полегшує роботу по навощуванні рамок. Замість проколювання отворів, оснащення рамки дротом, навощуванія, досить в верхньому і нижньому бруску рамки зробити пропил і вставити в ці пази лист вощини.
2. Пластикова вощина значно міцніша, а це значить, що мед з рамок з такою вощиною можна відкачувати на більш високих оборотах, що збільшить продуктивність праці при відкачці меду. Можна не боятися за цілісність рамок під час перевезення.
3. Менше шкоди завдає головний ворог суші - моль, адже середостіння рамки залишається недоторканим міллю, а значить, навіть в разі пошкодження сота шкідником, бджолам буде легше відновити такий сот.
4. Відбудовані стільники мають більш високу якість, це забезпечується кількома чинниками:
а) вощина не витягується під вагою меду, а значить, соти протягом усього терміну використання мають стандартні розміри.
б) вощина не жолобиться і займає всю площу рамки. Це означає, що глибина всіх осередків буде однаковою, а вільного простору на рамці для будівництва трутневих осередків бджолам не залишиться.
в) навіть якщо на рамці з'явилися не правильно відбудовані соти, ділянки сота бджоляр може зішкребти, тим самим, даючи можливість бджолам виправити свою помилку.

 


 ЯК ПРАЦЮВАТИ З ПЛАСТИКОВОЮ ВОЩИНОЮ

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:13
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)