Версія для друку

Ніж пасічницький

 Ніж пасічницький — призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медових стільників, вирізання шматочків стільника, видалення воскових наростів. Бджоляр повинен мати кілька Н. п.: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагріваються в гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід виконувати гарячим лезом.

  Ніж пасічницький складається з дерев'яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі. Лезо має бути заточене на всій довжині. Розміри Н. п.: 393 х ЗО х 45 мм; зі збільшеним лезом — 410 х 45 х 60 мм.

 Ніж пасічницький зручний тим, що ручка має «п'ятку», тобто вона піднята над площиною леза. Така будова дозволяє зрізати печатку, не доторкаючись рукою до поверхні стільника. Ніж пасічницький зручний також тим, що заточений з обох боків, це зручно при вирізанні трутневого розплоду й маточників.

 У роботі застосовуються також парові ножі й ножі з електричним приводом. їхня особливість у тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над відкритим вогнем, тому що від цього пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж. Електричний ніж можна зробити самому. Ручка ножа пасічницького усередині має порожнечу, через яку до леза підводить електричний ізольований дріт; останній припаюють до спіралі-нагрівача, який, у свою чергу, безпосередньо нагріває лезо. Електричний струм підводить через трансформатор від звичайної електричної розетки.

 

 

Останнє редагування Середа, 23 грудня 2020 23:53
Оцініть матеріал!
(0 голосів)